کارواش نانو چیست؟

ویژگی اصلی محصولات کارواش نانو

  • دوست دار محیط زیست
  • مهربان با مصرف کننده
  • دلسوز برای منابع طبیعی

اینها ویژگی های اصلی محصولات کارواش نانو تام کلین هستند. در ادامه بیشتر با این محصول آشنا خواهید شد.

نظافت خودرو، یک نیاز همیشگی

نیاز به شستشو و نظافت خودرو یک نیاز همیشگی بوده،هست و خواهد بود.

در کشورهایی مثل کشورمان ایران با توجه به شرایط آب و هوایی متنوع، این نیاز از طریق روشهای مختلفی انجام می پذیرد. کارواش سنتی ، کارواش اتوماتیک، کارواش بخار، شستشوی خانگی و کارواش بدون آب از جمله این روشها هستند.

کارواش بدون آب هم به دو قسمت تقسیم می گردد یکی با استفاده از مواد پاک کننده ی معمولی و دیگری استفاده از مواد پاک کننده و محافظ کارواش نانو.

همانطور که اشاره شد، کارواش نانو یکی از روشهای زیرمجموعه ی کارواش بدون آب می باشد و تنها تفاوت این روش با کارواش بدون آب یا همان کارواش خشک در استفاده از مواد و متریالی هست که در میان برخی از عناصر تشکیل دهنده ی آنها مانند واکس و یا عناصر مراقبتی و محافظتی آن عناصری در ابعاد نانو بکار رفته است.

کارواش نانو تام کلین

مزایای محصولات کارواش نانو تام کلین

در شستشوی خودرو با کمک محصولات کارواش نانوی تام کلین، علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، از مزایای فنی این محصول از قبیل :

  • عدم انتشار آلودگی به محیط اطراف
  • پاک کنندگی مطلوب
  • براقیت خیره کننده
  • خواص محافظتی از رنگ خودرو
  • کاهش چسبندگی سطح با آلودگی ها
  • و تا حدودی بازیابی رنگ های کهنه، بهره مند می شوید.

روش استفاده از محصولات کارواش نانوی تام کلین

روش استفاده از محصولات کارواش نانو تام کلین همانند کارواشهای بدون آب می باشد بدین ترتیب که محلول بصورت موضعی روی سطحی حدود نیم متر مربع به میزان کمی اسپری می شود. سپس با حوله های مخصوص مایکروفایبر که دارای پرزهای بلند ضدخش می باشند پاک می شود.

بعد با یک حوله ی مایکرو فایبر تمیز دیگر، همان نقطه پرداخت می گردد تا واکس نانو بصورت کامل سطح را پوشش داده و خواص زیباسازی و محافظتی آن روی سطح مورد نظر برای مدت حدودا ده الی پانزده روز باقی بماند.

تفاوت بین مواد کارواش نانوی تام کلین با مواد کارواش بدون آب یا همان waterless car wash معمولی در خواص مراقبتی و محافظتی، کیفیت محصول و مهمتر از هم صرفه جویی در مواد است چرا که قابلیت نفوذ و فشردگی محصولات نانو در حد بسیار زیادی، (به دلیل ابعاد بسیار کوچکتر عناصر تشکیل دهنده ی آن) بیشتر از مواد شوینده و پاک کننده های معمولی می باشد.
 

محصولات کارواش نانو تام کلین بسیار مقرون به صرفه

از یک اسپری کارواش نانو با حجم حدود پانصد سی سی بصورت استاندارد می توان برای نظافت و شستشوی بدون آب سه الی چهار خودرو ی سایز متوسط استفاده کرد. اما تعداد دفعات استفاده از این محصولات برای یک خودروی سواری با ابعاد متوسط، حدودا هفت الی ده مرتبه می باشد.

چرا که اگر این محلول را برای یک خودرو استفاده کنیم پوشش تشکیل شده روی سطح رنگ علاوه بر خواص زیبایی و محافظتی موجب کاهش حدودا سی الی چهل درصدی چسبندگی های معمول می شود. همچنین در دفعات بعدی استفاده از این محصول، میزان مصرف این مواد را کاهش داده و سرعت انجام کارواش را افزایش می دهد.

نکته ی حائز اهمیت در مورد نحوه ی استفاده از محصولات کارواش نانو این است که سطح بدنه خودرو به هنگام استفاده از این محصولات نباید داغ باشد. چرا که ابعاد بسیار ریز این محصولات در داخل محلول شناور هستند و از آنجایی که این محصول، محصولی کم مصرف می باشد و مقدار بسیار کمی از آن برای شستشوی خودرو بکار می رود (حدود پنجاه تا صد میلی لیتر) لذا در صورت داغ بودن سطح، هنگام اسپری شدن محصول مقدار زیادی از ترکیبات مایع آن درجا تبخیر شده و خواص محصول با تغیرات روبرو شده و کارایی خود را تا حدی از دست می دهند.

استفاده از دستمال های مایکروفایبر

از آنجایی که سطح بدنه ی خودرویی که نیازمند مراجعه به کارواش است، مملو از گرد و خاک و گل و لای و دوده و دیگر آلودگی می باشد، لذا توصیه می شود حتما برای انجام کارواش نانو روی خودرو، از دستمالهای مایکروفایبر ضد خش استفاده گردد چرا که در صورت استفاده از دستمالهای رایج و سنتی مثل لنگ یا تنظیف کرباس، گرد و خاک و آلودگی ها زیر دستمال تجمع کرده و مانند یک سمباده عمل خواهند کرد اما در هنگام استفاده از دستمالهای مایکروفایبر ضدخش این آلودگی ها پس از جدا شدن از روی سطح به کمک مواد نانو، در لابلای پرزهای ایستاده ی دستمالهای مذکور قرار می گیرند و این پرزهای ایستاده تا قبل از اشباع شدن از آلودگی ها، مانع از ایجاد خط و خش روی بدنه ی خودرو می گردند.

با توجه به مطلب فوق به این نتیجه می رسیم که هرچقدر خودرو کثیف هم باشد با این روش قابل شستشو هست با این تفاوت که تعداد دستمال بیشتری برای نظافت آن بکارگیری شده و این دستمالها در پایان کار با آب سرد شستشو می گردد و مجدد پس از خشک شدن مورد استفاده قرار می گیرند.

۱۳۹۸-۲-۲۷ ۱۸:۰۷:۲۷ +۰۰:۰۰